GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Servisdelar 13139126
*
nr 1313 9126
Servisdelar
Gefle, Bonny, 1950-tal, A Percy, 10+ 5 delar, + 2 tefat
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 19:45:01
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a percy bonny gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker
-
3067 Glasservisdelar
28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent",..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:49
-
3197 Glasservisdelar
45 delar, Orrefors, Nils Landgren, "Gustav II Adol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:03
-
5038 Kaffeservisdelar
15 delar, Rosenthal Bavaria, Maria.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:33
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:02
-
4291 Servisdelar
Gustavsberg, Blå Blom, ca 25 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:39
*
Servisdelar
nr 1313 9126
Servisdelar
Gefle, Bonny, 1950-tal, A Percy, 10+ 5 delar, + 2 tefat
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a percy bonny gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker
-
3067 Glasservisdelar
28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent",..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:49 -
3197 Glasservisdelar
45 delar, Orrefors, Nils Landgren, "Gustav II Adol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:03 -
5038 Kaffeservisdelar
15 delar, Rosenthal Bavaria, Maria.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:33
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:02 -
4291 Servisdelar
Gustavsberg, Blå Blom, ca 25 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:39